Mis teeb soonetasumise eriliseks

Kui kliendid aegu kirja panevad siis tihtilugu tekib diskusioon teemal, miks ei saa massaažis riidest lahti võtta ja miks just põrandal matil.

Peamiselt on see selle pärast, et meie salong pakub Eesti pärimuses kasutusel olnud tervenemis- ja lõõgastusmeetodeid aga tegelikult on sellel ka üks teine väga hea põhjus ja see on, et soonetasumine on lihtsalt mõnus, teistmoodi teraapia, väga sügav, tugev ja tõhus.

Minule endale vana-eesti massaaž väga meeldib, vist isegi kõige rohkem nendest massaažiliikidest, mida olen proovinud. Ja seda on kinnitanud ka enamus kliente, kes on julgenud järgi proovida. Soonetasumist saab teha erineva tugevusega ja muidugi on igal tegijal ka oma spetsiifiline viis ja käekiri. Minule meeldib tugev massaaž, tahan tunda kuidas kõik lihased on korralikult läbi töötatud ja keha peale protseduuri rammestunud. Mulle meeldib sama ka pakkuda oma klientidele. See ei tähenda, et teen valusat massaaži, pigem tugevat ja mõnusat. Valus võib muidugi ka olla, kehad on erinevad ja tundlikkus ka. Üldiselt on käe all tunda, kui inimene tõmbub pingesse ja sel juhul saab survet kohe vähendada ja tulebki, sest massaaži tullakse ju lõõgastuma mitte ennast piinama.

Vana–eesti massaaž tähendab seda, et teraapia saab tänu riietele, mis katavad nahka toimuda palju sügavamalt, kui palja keha puhul, kus sõrm õlisel nahal kergemini libiseb. Siin vana-eestis on pigem vajutused, mudimised ja muljumised. Lihas sõnaotseses mõttes muditakse pehmeks. Samal ajal kandub iga liigutus ja vajutus üle kogu kehale seda õrnalt loksutades ja kiigutades.

Terapeudina on sellist tööd eriliselt tore teha, kasutada saab käsi, jalgu, põlvi ja küünarnukke, samal ajal kliendi peal istudes. See on nii maalähedane, soe, sügav ja lõõgastav protseduur, et põhimõttelised klassikalise massaaži austajad ei ole ka virisenud, vaid on seda pidanud üheks väga heaks ja eriliseks teraapiaks.

Seljas olevad riided võimaldavad terapeudil panna kliendi keha erinevatesse asenditesse, ka sellistesse mida alasti keha ei võimalda ilma piinlikkuse momendita ning töödelda kõiki lihaseid.

Seda massaaži saab kõige paremini iseloomustada sõna “põhjalikkus”. 

Iga viimne kui punkt kehas töödeldakse läbi suurima hoole ja põhjalikkusega. Teie keha saab muditud pealaest kuni jalatallani, kaasaarvatud kõik varbad, sõrmed, kõht, nägu, pea jne. Eriti mõnusaks osaks ongi kõht, jalatallad ja pea, need kolm kohta on oma erilisel moel vastutavad kogu keha lõdvestumise ja lõõgastumise eest.

Tänu sellele põhjalikkusele võtab soonetasumine aega kauem, kui tavapärane rootsi klassikaline massaaž:  kokku poolteist tundi.

Kindlad järjekorrad ja põhjalik mõttestaud lihaskäsitlus on need, mis tekitavad lõpuks tunde, et lendad, käed ja jalad on kerged, keha täitub energiast.

Lisaboonusena on soonetasumisel ka teraapiline vorm, mida tasub proovida, kui vaja valu mingist piirkonnast ära võtta. Sel juhul on terapeudi varasalves hulgaliselt erinevaid lihaspingeid vabastavaid võtteid ja oskusliku tegutsemise korral võib valu juba paari kolme korraga taanduma hakata.

Screenshot 2018 11 07 at 00.24.50

Kristiina Valper

Eesti loodusterapeut